Ринковий нагляд

Законодавчою основою діяльності ринкового нагляду в Україні є:

Ринковий нагляд забезпечує контроль продукції, що розміщена на ринку України, за винятком продукції та послуг, зазначених в  частині п'ятій статті 2 Закону, з метою недопущення розміщення на ринку України продукції, що не відповідає вимогам Законодавства України в галузі технічного регулювання.

Ринковий нагляд інформує населення про продукцію, стосовно якої встановлено, що вона не відповідає вимогам Законодавства України в галузі технічного регулювання, в тому числі технічним регламентам, занесеним до Реєстру технічних регламентів Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

Основні принципи, за якими забезпечує свою діяльність та контроль продукції ринковий нагляд встановлено в статті 5 Закону.

Заходи, які можуть бути вжиті ринковим наглядом встановлено в статті 22 Закону.

Ринковий нагляд в Україні забезпечують органи державного ринкового нагляду.

Орган державного ринкового нагляду - центральний орган виконавчої влади, який має свої регіональні відділення, що реалізує державну політику у сфері державного ринкового нагляду у межах сфери своєї відповідальності, що визначається відповідно до Закону.

Переліку видів продукції, щодо яких органи державного ринкового нагляду здійснюють контроль, затверджено Постановою Кабінету міністрів України від 28.12. 2016 р. № 1069.

Увага!

Ринковий нагляд має право перевірити правильність виконання робіт з оцінки відповідності безпосередньо виробника – резидента України або уповноваженого представника, коли виробник не є резидентом України.

Якщо при цьому виявляться порушення Законодавства України з питань технічного регулювання, ринковим наглядом можуть бути накладені відповідні санкції, в тому числі фінансові.

Компанія UCPS забезпечує підтрімку своїх клієнтів при перевірках ринкового нагляду.

Більше по темі

Процедури оцінки відповідності технічним регламентам України.

Докладніше

Перелік продукції, що підлягає оцінці відповідності.

Докладніше